Preparaty suplementacji -wspomagające dla mężczyzn.

Bru-nO / Pixabay

Męska suplementacja – preparaty wspomagające

Ilość oraz różnorodność witamin i minerałów w diecie jest niezwykle mocno powiązana z prawidłowym działaniem męskiego organizmu.
Mężczyźni powinni zadbać o odpowiednie ilości magnezu i potasu, które wspomagają pracę serca i układu nerwowego. Oprócz tego razem z witaminami grupy B, wspierają walkę ze stresem oraz zmęczeniem.
Z kolei w trosce o zdrowy i atrakcyjny wygląd, powinni uzupełniać poziom witamin: A, E i C, które pozwalają zachować skórę w dobrej kondycji, z kolei witamina C wpływa na jakość męskiego nasienia- chroniąc DNA przed uszkodzeniem.

Co to jest suplement diety dla mężczyzn?

Otóż są to preparaty zawierające dużą dawkę powyżej wspomnianych witamin i dodatkowe składniki w postaci tauryn, aminokwasu niebiałkowego. Niezbędnego w procesie przemiany białek, Albowiem jej produkcja przez organizm jest niewystarczające. Zalecana jest szczególnie w okresie treningowym sportowcom, ludziom aktywnym fizycznie i umysłowo. Każdy mężczyzna potrzebuje dużych pokładów energii, a zapewniają ją witaminy z grupy B, oaz witamina C, niacyna, biotyna, magnez, żelazo i miedź. Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie właściwie co to jest suplement diety oraz jakie pełni on funkcje.
Otóż jest to środek wspomagający męski organizm, np są to: cynk, miedź, selen, wspierane przez witaminy B2, C i E Działają ochronnie na komórki, broniąc je przed stresem.
Dodatkowo chrom jako suplement. przyczynia się on do utrzymywania prawidłowego metabolizmu makroskładników oraz prawidłowego poziomu glukozy we krwi.