Rolety tkaninowe – rolety dekoracyjne. Ochrona przed nadmiernym światłem – jaką wybrać?

MikesPhotos / Pixabay

Standardowe zasłony to jedna z możliwości, jeśli chodzi o osłonę przed nadmiernym światłem słonecznym. Obecnie jednak wybierane są również bardziej praktyczne rozwiązania, które nie wymagają prania tkaniny, a jednocześnie również mogą pełnić dekoracyjną funkcję.

Rolety tkaninowe

Rolety tkaninowe w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej popularne. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu?
Rolety mogą być umieszczone na oknie w różny sposób. Obecnie często wybierane są te, które zajmują bardzo mało miejsca i przykrywają wyłącznie szybę okienną. W ten sposób rzadko się brudzą, a spełniają swoją rolę idealnie. Kaseta rolety w tym przypadku zazwyczaj jest ukryta, dzięki czemu całość wygląda szczególnie estetycznie.

Rolety dekoracyjne

Rolety dekoracyjne tego typu zazwyczaj nie są jednokolorowe. Obecnie możliwe jest nadrukowanie na tkaninie niemal dowolnego wzoru, co wykorzystuje się w ten sposób, że strona rolety widoczna od wewnątrz często wygląda jak dodatkowy obraz. Profesjonalne firmy oferują nadrukowanie na tkaninie dowolnej wybranej fotografii. Tańszą wersją jest zazwyczaj wybranie dostępnych w ofercie wzorów.