Nawiewnik podokienny – Nawiewnik okienny Aereco. Izolacja i bezpieczeństwo – okna

Free-Photos / Pixabay

Wiele osób wybierając nowe okna chce zachować jak najlepszą izolację termiczną. Dzięki odpowiednim systemom i sprawnym uszczelkom obecnie jest to jak najbardziej możliwe. Jednocześnie jednak okazuje się, że idealna izolacja może stanowić pewne niebezpieczeństwo.

nawiewnik podokienny

Dlatego też warto zwrócić uwagę nie tylko na same okna, ale także na możliwość zamontowania takiego produktu jak nawiewnik podokienny. Kiedy szczególnie należy się na niego zdecydować?

Nawiewnik okienny Aereco

Nawiewnik okienny Aereco to coś, co warto zainstalować wszędzie tam, gdzie stosowane jest ogrzewanie przy pomocy pieca węglowego lub gazowego. Nawiewnik jest niezbędny wszędzie tam, gdzie stosowana jest tak zwana naturalna wentylacja, przy której wymagany jest dopływ powietrza z zewnątrz.
Okna bez nawiewnika mogą być używane tylko tam, gdzie zastosowany jest system wentylacji mechanicznej, najlepiej razem z filtrem powietrza. W każdym innym przypadku warto jest zainstalować regulowany nawiewnik, który może nawet uratować życie. Dzięki wymianie powietrza z zewnątrz można uniknąć śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla lub gazem w przypadku awarii.