Okna skrzynkowe – czy warto wybrać? Okucia do okien skrzynkowych – Roto okucia do okien

azubcic / Pixabay

Okna skrzynkowe to jedne z okien, które są wybierane przez właścicieli domów i kamienic. Bardzo często jest to rozwiązanie wybierane ze względów dekoracyjnych. Wybierane są często także tam, gdzie ten model okien był po prostu umieszczony wcześniej. Czy warto je wybrać w standardowych przypadkach?

okucia do okien skrzynkowych

Skrzynkowe okna zazwyczaj wykonane są z drewna. Mogą być za to pomalowane na różne kolory, jednak wtedy należy nastawić na konieczność konserwacji, aby zachować wygląd okien przez długi czas. Ponadto po pewnym czasie może nastąpić konieczność wymiany okucia do okien skrzynkowych. Zazwyczaj okna tego typu zawierają takie elementy jak zamki czy zasuwki. Dlatego wybierając konkretną firmę produkującą okna warto jest sprawdzić, czy istnieje możliwość zakupu tego typu elementów w przypadku ich uszkodzenia się po pewnym czasie.

Roto okucia do okien

Firma Roto okucia do okien produkuje nadal, dlatego też wymiana nie powinna być problemem.
Na okna skrzynkowe warto zdecydować się wtedy gdy chce się osiągnąć ciekawy wygląd elewacji. Obecnie wiele osób decyduje się na domy stylizowane na rustykalny styl i to właśnie w tym przypadku warto zdecydować się na okna skrzynkowe.