Okna drewniane czy okna PCV – co wybrać? Stolarka okienna PCV, drewniana

adamova1210 / Pixabay

Obecnie na rynku do wyboru są zazwyczaj trzy rodzaje materiałów, z jakich mogą zostać wykonane okna. Zazwyczaj można wybierać spośród okien drewnianych, plastikowych i aluminiowych. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Które okna są lepsze: PCV czy drewniane?

stolarka okienna PCV

Wybierając okna najlepiej zdecydować się na producentów, którzy zajmują się taką dziedziną jak stolarka okienna PCV. Dzięki temu, że oferują oni zarówno okna drewniane, jak i plastikowe można mieć pewność, że w ofercie będzie mnogość różnych wzorów.
Okna plastikowe zazwyczaj wyróżniają się dobrą izolacją. Pod znakiem zapytania stoi za to ich trwałość, dlatego decydując się na tego typu wzory należy mieć na uwadze konieczność ich wymiany. Okna plastikowe nie wymagają za to konserwacji w porównaniu do okien drewnianych.

stolarka okienna drewniana

Nowoczesne drewniane okna są zazwyczaj bardzo dobrze impregnowane. Wybierając je należy skorzystać z usług firmy, która gwarantuje, że zna taką dziedzinę jak stolarka okienna drewniana. Zazwyczaj okna drewniane są prostsze w montażu, niemniej osoby, które nigdy się tym nie zajmowały powinny skorzystać z usług fachowców.