Naprawa okien drewnianych Warszawa, listwa podokienna. Okna drewniane – czy warto naprawiać?

TheHilaryClark / Pixabay

Okna drewniane zazwyczaj mają ciekawszy charakter niż okna PCV. Mają jednak wadę w postaci konieczności konserwacji. Starsze okna drewniane mogą również wymagać naprawy, co jednak może być zaletą w porównaniu do okien PCV, które często w takiej sytuacji wymagają całkowitej wymiany. Czy warto naprawiać drewniane okna?

naprawa okien drewnianych Warszawa

Już przy zakupie drewnianych oknach warto pamiętać, że odpowiednio zakonserwowane drewno jest zazwyczaj bardziej trwałe niż plastik. Dlatego też wiele osób, które nie chcą zbyt szybko wymieniać okien decydują się na zakup okien drewnianych lub aluminiowych. Z tego powodu warto jest zdecydować się na naprawę drewnianych okien.
Takie działanie jak naprawa okien drewnianych Warszawa najlepiej jest zlecić fachowcom.

listwa podokienna

Wymiany mogą wymagać między innymi zawiasy i inne okucia. Ponadto czasami wymiany wymaga również listwa podokienna, która często ulega zniszczeniu mimo konserwacji, ponieważ często narażona jest na urazy z powodu używania okna. W przypadku naprawy warto jest zdecydować się dodatkowo na odnowienie okna, jeśli tylko jest to możliwe. W niektórych przypadkach możliwe jest całkowite zdarcie starego lakieru lub farby i położenie dodatkowej warstwy impregnatu.